Welcome Visitor
Today is Tuesday, July 25, 2017

2017 Main Street Media of Tennessee All-Sumner County Girls Track and Field Team

Comment     Print
Related Articles

The 2017 Main Street Media of Tennessee All-Sumner County Girls Track and Field Team is made up of the top athletes from 17 different events. Special thanks to all the area coaches who helped us compile the team.

100M Dash:

Jo'Neca Talley, Gallatin; Payton Barlow, White House; Janaeya Mayes, Hendersonville; Shyasia Mason, Gallatin; Emmaline Payne, Station Camp; Keely Gasterland, Station Camp; Kaila Arzillo, Portland; Akyla Carr, Gallatin.

200M Dash:

Payton Barlow, White House; Jo'Neca Talley, Gallatin; Ashlee Reed, White House; Emmaline Payne, Station Camp; Shyasia Mason, Gallatin; Keely Gasterland, Station Camp; Janaeya Mayes, Hendersonville; Kenazia Garrett, Gallatin.

400M Dash:

Payton Barlow, White House; Magge Medley, Beech; Gracie Gumm, Merrol Hyde; Haley Miller, Station Camp; Keely Gasterland, Station Camp; India Cooper, Station Camp; Kelice Wilks; Hendersonville; Emilie Boone; Merrol Hyde.

800M Run:

Faith Brown, Station Camp; Elaine Park; Station Camp; Gracie Gumm, Merrol Hyde; India Cooper; Beech; Lindsay Ahlmeyer, Beech; Ann Marie Brewer; Gallatin; Taylor Black, Station Camp; Sydney Robertson, Station Camp.

1600M Run:

Faith Brown, Station Camp; Lindsay Ahlmeyer, Beech; Elaine Park, Beech; India Cooper, Beech; Kaelyn Meier, Merrol Hyde; Bella Gebhardt, Station Camp; Alli Kolemba, Pope John Paul II, Sydney Robertson; Station Camp.

3200M Run:

Faith Brown, Station Camp; Kaelyn Meir, Merrol Hyde; Lindsay Ahlmeyer, Beech; Olivia Pearl, Beech; Elaine Park, Beech; Mackenzie Bennett, White House; Bella Gebhardt, Station Camp; Jose Jones, Portland.

300M Hurdles:

Brooke Long, Hendersonville; Jacklyn Jarrett, Hendersonville; Jillian Baldis, Gallatin; Savannah Diel, Beech; Taylor Black, Station Camp; Laura Cervantes, Station Camp; Jalie Gibson, Hendersonville; Jaylyn Briggs, Gallatin.

High Jump:

Brooke Long, Hendersonville; Emilie Boone, Merrol Hyde; Haley Miller, Station Camp; Emiline Payne, Station Camp; Jaylyn Briggs, Gallatin; Rose Hasselblad, Beech; Dee Gaston, Hendersonville; Kanae Carman, Gallatin.

Triple Jump:

Dee Gaston, Hendersonville; Taylor Black, Station Camp; Jo'Neca Talley, Gallatin; Jillian Baldis, Gallatin; DJ Hunter, Hendersonville; Onaiay Watson, Gallatin; Laura Cervantes, Station Camp; Kara Yowell, Station Camp.

Pole Vault:

DJ Hunter, Hendersonville; Halle Demontigny, Hendersonville, Jaylyn Briggs, Gallatin; Kenzie Phillips, Station Camp.

Shot Put:

LaMonica Mintlow, Gallatin; Makensie Cotter, Hendersonville; Lauren Lewis, Hendersonville; Chelsea Burton, Hendersonville; Cecelia Birdson, Station Camp; Gracie Hines, Beech; Kathleen White, JPII; Victoria Stewart, Gallatin.

Discus:

LaMonica Mintlow, Gallatin; Makensie Cotter, Hendersonville; Elizabeth Hatfield, Hendersonville; Lauren Lewis, Hendersonville; Ceceilia Birdsong, Station Camp; Destiny Hilton, Station Camp; Ayana Boyd, Beech; Lauryn Colon, Beech.

Read more from:
Sports
Tags: 
None
Share: 
Comment      Print
Powered by Bondware
News Publishing Software

The browser you are using is outdated!

You may not be getting all you can out of your browsing experience
and may be open to security risks!

Consider upgrading to the latest version of your browser or choose on below: